Вузол нижнього підключення (інші назви «бінокль», «Н-подібний клапан») призначений для під’єднання таких нагрівальних приладів (сталевих, алюмінієвих і біметалічних), у яких приєднувальні штуцери розташовані знизу. Конструктивно він являє собою два кульових крана, встановлених в єдиний корпус, який дозволяє з’єднуватися з радіатором безпосередньо і приєднуватися до трубопроводів з різних матеріалів. Завдяки такій конструкції, всі комунікації і труби практично непомітні візуально. Застосування вузла дозволяє виконати підключення радіатора компактно, естетично і швидко. За типом виконання пристрою для приєднання знизу радіатора бувають прямими і кутовими. Міжосьова відстань підключення – 50 мм. Вузли нижнього підключення  є також з вбудованими регулювальними клапанами, що дозволяє проводити  як гідравлічне вирівнювання, так і повне перекриття радіаторів.

Вузли підключаються до  радіатора за допомогою адаптерів TR.430.0405  3/4”х1/2” ЗР. Радіатори як правило мають внутрішню  різьбу ½”.

З боку приєднання трубопроводів вузли мають різьбу ¾ «євроконус»і дозволяють підключати радіатор до пластикових, металопластикових і мідних трубопроводів.