Довгий час в області запірної арматури для газових магістралей низького і середнього тиску застосовувалися тільки спеціальні пробкові газові крани. Такий кран газовий виготовлявся, як правило, з латуні і мав притертий конусний затвор, що і було слабким місцем при тривалій експлуатації в даній конструкції, так як забруднення вели до утрудненого відкриття / перекриттю крана і до можливих витоків газу. Щоб уникнути проблем в експлуатації, необхідно було регулярно обслуговувати дані газові крани, а так як це можна було робити без перекриття газової магістралі, то сама ця процедура була трудомісткою і незручною для споживачів газу. Гідною альтернативою пробкового крану є сучасні газові кульові крани MVI з латуні, які позбавлені цих недоліків, зважаючи на їх конструктивні особливості.

Чим же відрізняється кран кульовий для газу від кульового крана для води? Багато хто вважає, що тільки кольором ручки (важеля)  – дійсно, кран кульовий газовий має ручку жовтого кольору, а на кранах для води червоного(зеленого). Але це далеко не всі відмінності – крани кульові газові мають посилений корпус, збільшену кількість витків внутрішньої і зовнішньої різьби, запірний нікельований елемент виготовляється з латуні, ущільнення штока зі спеціальних матеріалів фторкаучука (FKM) і еластомера (NBR). Також, крани кульові газові на системі опалення, водопостачання дозволяється встановлювати, а крани кульові для води на систему газопостачання – забороняється. Крани кульові газові не ремонтуються.

Крани кульові латунні газові MVI, не вимагають спеціального обслуговування, надають можливість візуального контролю перекриття газової магістралі, чим і заслужили велику популярність, при установці на газопроводи низького і середнього тиску газу, побутового газопостачання.